starstudio : Smycken

Smycken Galleries

Albrekts Guld 08-626 05 05 www.albrektsguld.se

Albrekts Guld erbjuder kunderna ett välutvecklat sortiment av diamants ...

Updated: Jun 25, 2014 11:23am PST

Elena Gloria 0739-53 82 10 www.elenagloria.com

Bakom det nystartade företaget Elena Gloria ligger tre unga systrar me ...

Updated: May 13, 2014 8:47am PST

Favoptic 08-564 406 80 www.favoptic.com

Favoptic var först på nätet med att sälja glasögon. Företaget firade t ...

Updated: Feb 13, 2014 10:33am PST

Misst Jewellery 0707 708420 www.misstjewellery.com

Misst Jewellery lanserades 2010 av de svenska systrarna Wiveca Troll ...

Updated: May 19, 2014 2:14am PST

Guldfynd 08-626 05 00 www.guldfynd.se

Guldfynd är Sveriges ledande smyckeföretag med ett brett sortiment av ...

Updated: Jun 25, 2014 11:39am PST

Hallbergs Guld 08-626 05 90 www.hallbergsguld.se

Hallbergs Guld står för kvalitet, tradition och service. Sortimentet u ...

Updated: Jun 25, 2014 11:20am PST

OXXO 031-72 72 340 www.oxxodesign.se

Oxxo design är ett svensk smyckesföretag som har funnits på den skandi ...

Updated: Apr 08, 2014 6:42am PST

Yvone Christa 08-673 30 80 www.yvonechrista.com

Svenskdesignade äkta smycken i guld och silver med sötvattenspärlor oc ...

Updated: Nov 18, 2013 4:12am PST

Sif Jakobs +45 35 26 77 77 +45 22 600 702 www.sifjakobs.com

Sif Jakobs har Isländska rötter men utbildade sig till guldsmed i Sver ...

Updated: Feb 24, 2014 6:34am PST

Sahara Silver www.saharasilver.com 0733-501614

Sahara Silversmycken AB startades våren 2009 av Lovisa Wester Bäckströ ...

Updated: Jan 17, 2014 3:19am PST

Rebecca 076 297 49 49 www.brandsofluxury.se

Rebecca smycken tillverkas utanför Florens, Italien. Grundare och des ...

Updated: Feb 19, 2014 6:10am PST

Charmant +46 8 21 18 88 www.charmant.se

Charmant - Väskor tillverkade i konstläder . Väskornas detaljer sås ...

Updated: Mar 26, 2014 11:47am PST

STORY by Kranz & Ziegler http://www.story-jewellery.com +45 702 700 66

STORY Kranz & Ziegler har tillverkat högkvalitativa smycken av ädla st ...

Updated: Sep 01, 2014 3:44am PST

EMMA ISRAELSSON STOCKHOLM 0721-775970 www.emmaisraelsson.com

Emma Israelsson är utbildad silversmed med egen tillverkning av silver ...

Updated: Jun 26, 2014 8:52am PST

Herr

Herrprodukter från Guldfynd, Hallbergs Guld, Sif Jakobs, OXXO, ...

Updated: Nov 26, 2013 6:37am PST

Langaeble Stockholm www.langaeble.com +46 (0)70-33 33 619

Langaeble Stockholm Langaeble är ett nytt svenskt varumärke för rej ...

Updated: Apr 23, 2014 2:14am PST

Lambretta +46(0)31 755 21 00 www.lambrettawatches.com

Italienskt kultmärke - svensk design. Lambretta klockor är moderna m ...

Updated: Mar 04, 2014 6:32am PST

Velox Watches +46(0) 31 755 21 00 http://www.veloxwatches.com

Velox Watches +46(0) 31 755 21 00 www.veloxwatches.com En modern unis ...

Updated: Feb 21, 2014 4:20am PST

Dji Dji ITALIA 076 297 49 49 www.brandsofluxury.se

Dji Dji Italia Dji Dji Italia startades av Hilde & Maaike 2003 på det ...

Updated: Nov 13, 2013 2:26am PST

Caroline Svedbom www.carolinesvedbom.se 0708 30 82 61

Caroline Svedbom designar smycken för den moderna kvinnan som vill utt ...

Updated: Jul 02, 2014 8:54am PST

SHIELDMAID 070 280 95 85 www.shieldmaid.se

SHIELDMAID - Shields No.1 kollektionen består av handjorda halsband, a ...

Updated: May 26, 2014 1:49am PST

Belle Étoile 08 545 158 93 http://www.belleetoile.se/

Alla Belle Étoile smycken är tillverkade i rhodium pläterat 925 sterli ...

Updated: Jul 02, 2014 7:04am PST

Yggdrasil 08-120 653 00 www.yggdrasilsmycken.se/

Yggdrasil smycken är tillverkade i rostfritt stål i en miljömedveten ...

Updated: Aug 29, 2014 2:17am PST

C Stockholm 073 785 92 30 www.csthlm.com

C Stockholm är ett ungt designermärke med stram och stilren design. S ...

Updated: May 26, 2014 1:53am PST